o mnie

Nazywam się Grzegorz Błażko. Pochodzę z Trójmiasta, ale kiedyś przyjechałem do Krakowa i już w nim zostałem. Założyłem pracownię artystyczną i wkrótce potem autorską galerię. W trakcie kilkudziesięciu inspirujących, spektakularnych i szalonych lat galeria stała się jednocześnie pracownią i tak jest do dziś. Galeria Blazko znajduje się na krakowskim Kazimierzu i jest jedynym miejscem gdzie pracuję i prezentuję swoją biżuterię.

Od kiedy pamiętam zajmuję się ładnymi rzeczami, które projektuję i tworzę ze srebra, miedzi, mosiądzu, syntetycznych kamieni i akrylitu. Zajęcie to jest dla mnie doskonałym sposobem wyrażanie siebie.

W przeszłości wystawiałem swoje prace na indywidualnych i grupowych wystawach w Polsce i za granicą. Biżuteria mojego autorstwa znajduje się w licznych kolekcjach prywatnych i publicznych. Przez ostatnie lata jednak skupiam się wyłącznie na projektowaniu i tworzeniu biżuterii dla indywidualnych odbiorców.

Na tej stronie możecie Państwo zapoznać się z moimi projektami z różnych kolekcji i okresów twórczości. Aktualna oferta znajduje się w moim sklepie internetowym, a najnowsze realizacje można zobaczyć na moich stronach na Facebooku oraz Instagramie oraz oczywiście w Galerii Blazko.

Zapraszam

Grzegorz Błażko